Jak začít trénovat?

Vážení vedoucí klubů!
Po jednání s NSA a konzultaci s jinými sportovními svazy posílám informace ohledně možností tréninku jak venku, tak v sálu. Prozatím je jisté, že takto mohou cvičit sportovci od 15 let a starší.
 
Pro trénování stačí:
1) mít vytisknuté aktuální krizové opatření.
2) smlouvy DPP nebo DPČ, nebo HPP na každého, kdo je v sálu: trenér/asistent trenéra/ přip.doktor/ sportovec. (viz právní výklad, který je v příloze)
3) Nemusí být, ale pro jistotu – povolení k turnaji. (viz.příloha)
4) Testy na Covid – 19 pro tréninky nejsou potřeba, jen před turnajem.
 
Dole je vyjádření NSA:
 

“ Příprava profesionálů není nijak omezena, podmínky testů jsou pouze u akcí, které jsou zakázány resp. povoleny na výjimku tedy např. testy před soutěžním zápasem nebo turnajem apod.

Podle PES nyní pro trénink profesionálů platí pouze toto: Pro venkovní i vnitřní přípravu maximálně na jedné sportovní ploše 1 tým nebo 1 skupina dlouhodobě se společně připravujících sportovců. Šatny a sprchy jsou uzavřeny, toalety lze používat za dodržení zvýšených hygienických opatření. Pro příchod a odchod ze sportoviště, šatny, sprchy a toalety nastavena režimová opatření.

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/12/Matice_opatreni_PES_druheho_stupne_sport_final_29112020.pdf

Týkají se toho aktuálně dvě krizová opatření:

1) zákaz volného pohybu osob: https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/volny-pohyb-0079.pdf

Konkrétně odstavce I. 1. a 2. a poté II. 1. resp. IV. 3. odrážka třetí a čtvrtá

2) zákaz maloobchodního prodeje a služeb: https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/maloobchod-a-sluzby-0078.pdf

Konkrétně odstavce I. 3. f) a I. 4. a)

Jak uvádíme v tomto článku (https://agenturasport.cz/vlada-schvalila-restart-profesionalniho-sportu/), tak od 4. listopadu JE MOŽNÉ – aby se profesionální sportovec připravoval na budoucí sportovní akce ve vnitřních i venkovních sportovištích (za dodržení všech platných hygienických podmínek) a Profesionální sportovec je ten, kdo: vykonává sport jako své zaměstnání případně vykonává sport jako svou podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost.“